VIDEO: Přelety dronů nad "Velkou evropskou zdí" dokumentují rozsah imigrační krize

VIDEO: Přelety dronů nad &quote;Velkou evropskou zdí&quote; dokumentují rozsah imigrační krize
Popisek: Ilustrační foto
18 / 09 / 2015, 10:15

Záběry zachycují tisíce a tisíce uprchlíků, kteří se vydali na pouť do západní Evropy. Do cesty se jim postavila nová "železná opona".

Server MailOnline zveřejnil článek, ve kterém je na fotografiích a videu zadokumentován plný rozsah imigrační vlny, která se do Evropy doslova valí jako tsunami z Turecka a Sýrie. Server označuje plot postavený Maďarskem na srbské hranici za "Velkou evropskou zeď" nebo novodobou "železnou oponu."

"Migrační vlna bude sílit, o svoje hranice se musíme postarat sami" řekl prezident Zeman

Britský server popisuje střety mezi maďarskou policií a uprchlíky. "Pořádková policie použila na neozbrojené migranty slzný plyn, a za zády jim stály obrněné Humvee s kulomety. Maďarsko zcela uzavřelo svoje hranice se Srbskem a brání migrantům k cestě do Německa". (Zdroj: dailymail.co.uk)

Drony plánuje využít k ochraně svých hranic například Estonsko, které staví plot na svých hranicích s Ruskem. 

Zdroj YouTube, Mila Lazic

Jak vypadala situace na maďarsko-srbských hranicích před několika dny, 15. září, zveřejnil na YouTube uživatel slejm - a torkon ragadt politika. Video má přes 220 tisíc shlédnutí:

Zdroj YouTube, Drone Media Studio

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.