VIDEO: Při nehodě autobusu s maďarskými školáky zemřelo v Itálii 16 lidí

VIDEO: Při nehodě autobusu s maďarskými školáky zemřelo v Itálii 16 lidí
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: srážka autobusů
21 / 01 / 2017, 08:45

Páteční nehodu autobusu, který převážel maďarské školáky, nepřežilo 16 lidí. Autobus havaroval u italské Verony. Informovala o tom dnes italská záchranná služba, která původně hovořila o sedmi mrtvých.

Podle zástupce záchranné služby citovaného italskou agenturou ANSA autobusem cestovalo 55 lidí a 39 z nich bylo zraněno.

Rozvezeni byli do několika veronských nemocnic, asi desítka z nich je zraněna vážně.

Neštěstí se stalo na dálničním výjezdu do Benátek. Autobus zavadil o postranní sloup mostu a začal hořet.

Mezi pasažéry byly podle italských sdělovacích prostředků mladí Maďaři ve věku mezi 14 a 18 lety, kteří se vraceli ze školního zájezdu do Francie. Příčina havárie zatím není jasná.

 

psali jsme:

Nejméně 35 mrtvých po srážce autobusu a cisterny v jižním Afghánistánu

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.