VIDEO: Při protivládních protestech v Kongu zemřelo 17 lidí

VIDEO: Při protivládních protestech v Kongu zemřelo 17 lidí
Autor: Flickr.com|Popisek: Kongo
20 / 09 / 2016, 20:00

Demonstranti požadují odstoupení prezidenta Josepha Kabily z funkce. Kvůli tomu vyšly stovky protestujících do ulic hlavního města Kinshasy, kde došlo k násilným střetům s policejními oddíly.

Při nich zemřelo 17 lidí, z toho tři policisté, informoval konžský ministr vnitra Evariste Boshab. Podle Boshaba byl i jeden policista zaživa zapálen rozlíceným davem. Opozice však hovoří podle BBC až o 50 mrtvých demonstrantech a poukazuje na to, že ozbrojené jednotky pálily do lidí ostrými náboji. Policie zatím zatkla deset lidí.

Opozice především nesouhlasí s tím, že se podle ní Kabila snaží zůstat u moci za každou cenu a záměrně chce pozdržet datum nových prezidentských voleb, v nichž už nemůže potřetí kandidovat. Jeho mandát mu definitivně vyprší 20. prosince.

Zdroj: bbc.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace