VIDEO: Přijede přímo za Vámi. V Británii testují mobilní supermarket v podobě samořiditelného vozu

VIDEO: Přijede přímo za Vámi. V Británii testují mobilní supermarket v podobě samořiditelného vozu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: CargoPod
16 / 08 / 2017, 17:00

V britském Greenwichi testují samořiditelnou dodávku, která dodá zákazníkovi potraviny přímo do domu.

Britská firma Ocado úspěšně otestovala samořiditelnou dodávku s potravinami, která přijede přímo za zákazníkem. Série testů proběhla systémem ,,od domu k domu" ve městě Greenwich.

Podle on-line supermarketu Ocado se zvýší rychlost dodání potravin od momentu objednání zboží, a také bezpečnost dodání. Zástupci Ocada prohlásili, že tento systém, pokud se osvědčí, může být připraven pro komerční spuštění v roce 2019.

psali jsme: VIDEO: Mobilní obchod s potravinami za vámi sám přijede. Otevřete si ho aplikací v mobilu

Vozidlo naložené potravinami, tzv. CargoPod, je dodávka jezdící na elektřinu bez řidiče, která může vézt náklad do zhruba 128 kilogramů. V testovací fázi však uvnitř dodávky seděli vyškolení pracovníci, kteří byli v případě neočekávané události připraveni zasáhnout a stisknout nouzové červené tlačítko, kterým je vůz vybaven.

CargoPod využívá k identifikaci okolí systém LIDAR (Light Detection and Ranging), je navíc vybaven několika senzory a kamerami, které jej přímo navigují do místa dodání. Vývoj vozidla je dílem britského start-upu Oxbotica, který prohlašuje, že samořiditelné vozy učiní silniční provoz a ulice bezpečnějšími než ,,klasická auta".

psali jsme: VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem

Podle zástupců on-line supermarketu Ocado je celý systém nakupování velmi jednoduchý a pohodlný. zákazníkovi stačí pouze několik ,,kliků" na potravinu, o kterou má zájem a následně přijede CargoPod se zásilkou do několika minut k němu domů.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.