Video: Přílet ruských Su-35S do Sýrie potvrzen

Video: Přílet ruských Su-35S do Sýrie potvrzen
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Su-35S v Sýrii
01 / 02 / 2016, 23:15

Záběry stanice Russia Today potvrzují přílet stíhačů 4++ generace do Sýrie na základnu Hmeymin. Su-35S jsou vidět v čase 1:26 záznamu.

Letouny dorazily do Sýrie po obvyklé trase přes Kaspického moře, Írán a Irák.

Rusko hodlá vyzkoušet v bojových podmínkách Sýrie své nejnovější stíhačky Su-35S. Jedná se o 4 stroje, které dostalo ruské letectvo loni na podzim. Su-35S je modernizovaný stroj 4++ generace, využívající prvky z technologického demonstrátoru Su-37.

První prototyp modernizované verze vzlétl 19. února 2008. Letoun má zesílenou konstrukci oproti základnímu modelu Su-35, snížený „radarový podpis“ z přední strany a digitální FBW. Kokpit letounu je přepracovaný. K charakteristickým rysům letounu Su-35S patří instalace nového palubního radiolokátoru Irbis E. Letoun má výkonnější pohonné jednotky 117S s vektorováním tahu. Letoun je vybaven protiletadlovými a protiradiolokačními střelami KS-172.

4 ++ generace Su-35 se vyznačuje tím, čemu Rusové říkají supermanévrovatelnost. Některé zdroje tvrdí, že odhalit stealth letadla, jako F-35 ve vzdálenosti více než 90 kilometrů, F-35 uvidí Su-35 asi na 150 kilometrů...

Zdroj: Kommersant.ru, Twitter, Wikipedie

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.