VIDEO: Přiměřený, nebo nepřiměřený zásah? Policie postříkala muže požární hadicí a pak zastřelila

VIDEO: Přiměřený, nebo nepřiměřený zásah? Policie postříkala muže požární hadicí a pak zastřelila
Autor: flickr.com|Popisek: policisté
17 / 03 / 2017, 10:00

Policie v kalifornském Orange County čelí kritice za nepřiměřený zásah. Podle policie byl však ozbrojen nožem.

Příslušníci policie zastřelili při zásahu třiatřicetiletého muže. Policisté se brání kritice jejich zásahu tím, že se muž zabarikádoval ve svém autě a byl ozbrojen nožem. Chtěli prý použít ,,méně smrtící" munici, ale muž se podle nich aktivně bránil.

Incident se stal v neděli večer, když policisté zastavili vůz, který řídil Michael Anthony Perez. Auto mělo rozbité zadní světlo. Zasahující policisté se také domnívali, že muž má v autě zápalné zařízení, protože z vozu šel kouř. Proto posléze použili vodu z požární hadice, aby zabránili případnému výbuchu či požáru.

Podle zasahujících policistů odmítl Perez s nimi spolupracovat, když jej vyzvali, aby vystoupil z vozu. Chtěli ho z něj dostat proudem vody z požární hadice. Když se to podařilo, tak Perez upadl na zem, aby se znovu zvedl. Mezitím jsou slyšet výstřely z pistole a smrtelně raněný muž po chvíli padá opět k zemi.

Podle policie měl Perez za sebou bohatou kriminální minulost a aktivně užíval vysoce návykový metamfetamin. Policie v Orange County incident a přiměřenost zásahu nyní vyšetřuje.

 

psali jsme:

VIDEO: Kontroverzní zásah americké policistky: Vyzvala muže, aby zvedl ruce a stejně hned vystřelila

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace