VIDEO: Případ Kramný EXKLUZIVNĚ, III. díl: Stopy na krku Moniky Kramné nejsou od elektrického proudu, ale od provazu. Tady je důkaz

VIDEO: Případ Kramný EXKLUZIVNĚ, III. díl: Stopy na krku Moniky Kramné nejsou od elektrického proudu, ale od provazu. Tady je důkaz
Popisek: Petr Kramný
14 / 04 / 2018, 09:00

Investigativní novinář Ondřej Höppner natáčí exkluzivně pro Security Magazín seriál videí o případu Petra Kramného, který je zřejmě největším justičním zločinem posledních za posledních 50 let.

Stopy na Krku Moniky Kramné, které objevili při pitvě ostravští patologové, nejsou od elektrického proudu, ale vznikly až po smrti. Vše nasvědčuje tomu, že je způsobil provaz, kterým bylo tělo převázáno jako mumie při transportu z Egypta do Ostravy.

Dosud se mělo za to, že otlak na krku Moniky Kramné je místem, kterým vnikl do jejího těla elektrický proud, který ji zabil. Odborníci si však lámali hlavu, proč kolem tohoto otlaku nejsou žádné známky spáleniny a není ani průraz kůže. Bez těchto dvou okolností by totiž proud nemohl způsobit smrt.

Za vraždu elektrických proudem své manželky Moniky a dcery Kláry byl odsouzen Petr Kramný na 28 let vězení. Veřejnost si však klade otázky, jak může být někdo odsouzen bez jediného důkazu, jen na základě domněnek. Nebyla nalezena vražedná zbraň, podle svědků nikdo s elektřinou nemanipuloval a neprokázalo se, že by se Kramný v elektřině vyznal.

Na exkluzivních fotografiích z pitvy v Ostravě je jasně vidět, že tělo Moniky Kramné bylo po vyjmutí z přepravních boxů převázáno provazy – a to mimo jiné na krku přesně v místě, kdy byl při mytí těla objeven otlak.


Na ostatních místech těla Moniky – na rukou, bedrech a nohou jsou navlas stejné otlaky, a to to také přesně tam, kde bylo tělo pevně převázáno provazem. Video z ostravské pitvy se nám podařilo získat a jeho části budeme postupně zveřejňovat.

Zda jsou podobné otlaky také na těle Kláry, není známo, protože se tomuto „detailu“ ostravská pitva nevěnovala.

Těla byla dokladně prohlédnuta už v Egyptě tamními lékaři ještě před tamní pitvou. Ti konstatovali, že na krku Moniky nejsou známky po škrcení, ani žádné jiné stopy. Za příčinu smrti označili prudký průběh tzv. „Faraonovy pomsty“ (zvracení a průjmy) v kombinaci s blíže neurčeným jedem. Možnost působení elektřiny i přes naléhání českých vyšetřovatelů radikálně odmítali.

Proč čeští patologové a soudní znalci přišli s verzí smrti elektrickým proudem, není známo. Nejpravděpodobnější se jeví jen těžkou uvěřitelná verze, že podlehli mediálnímu tlaku. Soud však jejich tvrzení uvěřil a poslal Kramného do basy za dvojnásobnou vraždu.

Předchozí díl seriálu „Případ Kramný – Všechno je jinak“ s názvem „Dopis Kramného z vězení“ najdete zde

První díl (Virtuální vrah) je zde:


Případu se věnuje nová kniha Ondřeje Höppnera „Případ Kramný: Všechno je jinak“, kterou si můžete objednat zde:

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

Autor: Ondřej Höppner

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace