Video: Příprava na zbrojní průkaz přímo ze střelnice!

Video: Příprava na zbrojní průkaz přímo ze střelnice!
26 / 04 / 2018, 07:30

Pokud se prokoušete hromadou otázek u zkoušek na zbrojní průkaz, půjdete rovnou na střelnici. Zde před komisařem musíte prokázat, že zvládáte bezpečnou manipulaci se zbraní, ale hlavně musíte úspěšně složit test střelby.

Vše v pořádku a v zásadě není co vytknout, ale někteří experti vidí problém právě těch v praktických testech střelby. Tyto testy spočívají v tom, že zbraň dokážete nabít, vystřelit do terče 50/20 a tento terč zasáhnou 4 výstřely z pěti. Podle toho na jakou skupinu ZP děláte zkoušku, střílíte na vzdálenost 10 nebo 15m.

psali jsme: Video: Jak získat zbrojní průkaz? Učit se a učit se!

Tento praktický test je podle některých profesionálů nedostatečný a žadatel nemůže prokázat, že se zbraní umí opravdu střílet. Tato nedostatečnost zkoušky na ZP způsobuje, že máme mnoho držitelů legálních zbraní, ale jaké procento tuto zbraň dokáže adekvátně použít?

Dalo by se to přirovnat k držení řidičského průkazu. Když uděláte zkoušky v autoškole, tak také nestačí, že zvládnete testy a dokážete nastartovat motor, ale musíte prokázat, že s vozidlem umíte jezdit a předem musíte absolvovat několik hodin s instruktorem. To, že vozidlo pouze nastartujete, rozjedete se na dvoře, zastavíte a opět vypnete motor, stačit nebude.

psali jsme: VIDEO: Rozebrání zbraně snadno a hravě!

Proto se naše redaktorka rozhodla jít na střelnici s profesionály a vyzkoušet si hned několik zbraní a pilovat střelbu bude pak i celé jaro. Jak jí to jde, se přesvědčte sami!

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace