Video: Příprava Su-24 před úderem na Islámský stát

Video: Příprava Su-24 před úderem na Islámský stát
Autor fotografie: „Sukhoi Su-24 inflight Mishin“ od Alexander Mishin – http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Sukhoi-Su-24M/1803961/L/. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto Su-24
05 / 11 / 2015, 10:45

Záběry příprav bombardéru Su-24 před bojovou misi v Sýrii zveřejnil ruský TV kanál "Zvezda". Uveřejněné záběry pocházejí z letecké základně Hmeymim v Sýrii.

Video ukazuje běžnou inspekci stroje před bojovou misí. Na syrské základně Hmeymim jsou nyní dislokovány ruské útočné stroje Su-25 a bombardéry Su-24, Su-34 a stíhačky Su-30. Z této základny podporuje Rusko syrského prezidenta Bašára al-Assada v jeho boji proti Islámskému státu a opozičním frakcím systémem "Alláh si je všechny nahoře přebere". Tedy útoky směřují bez rozdílu na všechny, co nejsou s Assadem.

Záběry ze vzletu k misi přinesla Russia Today

Suchoj Su-24 (kód NATO „Fencer“) je nadzvukový, dvoumístný, dvoumotorový hornoplošník s měnitelnou geometrií křídel určený pro boj za každého počasí, vyvinutý v SSSR.

Jeho vývoj spadá do počátku 60. let, kdy byl požadován úderný stroj, který by byl schopen přízemním letem provádět překvapivé údery. V 70. a 80. letech šlo o pokročilý sovětský letoun, podobný charakteristikami letounu F-111. První prototyp vzlétl 2. července 1967. Sériová výroba započala 1971, první série se k vojenským jednotkám formálně dostala roku 1975.

U ruského letectva je pozvolna nahrazován stroji Suchoj Su-34.

Zdroj: Tass, Wikipedie, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.