VIDEO: Přísně tajné záběry: Nový samořiditelný vůz z dílny Applu byl natočen konkurencí

VIDEO: Přísně tajné záběry: Nový samořiditelný vůz z dílny Applu byl natočen konkurencí
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: samořiditelný vůz
24 / 10 / 2017, 09:00

Nový samořiditelný vůz od Applu je SUV Lexus s ,,paletou" senzorů na střeše.

Apple dělá kolem svého programu samořiditelných vozů, které vznikají v rámci projektu Tian, tajnosti. Nyní byl však spatřen na ulici testovací samořiditelný vůz v podobě bílého SUV Lexus, který má na střeše ,,paletu" senzorů potřebných pro bezproblémovou jízdu. Několikasekundové záběry se podařilo natočit konkurenci spoluzakladateli start-upu Voayge z kalifornského San José MacCallisteru Higginsovi, který chce rovněž konstruovat samořiditelné vozy. 

 psali jsme: VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem

Na první pohled zaujme střecha auta osazená kamerami a senzory, které jsou součástí testovacích vozů od Applu. Ten zkouší již od dubna především funkčnost samořiditelného softwaru. Senzory slouží jako ,,oči" vozu a mají podat co možná nejlepší přehled o celkové dopravní situaci. 

psali jsme: VIDEO: Samořiditelný Audi Aicon: Luxus i bez volantu a pedálů

I když střešní nosič samořiditelného vozu obsahuje mnoho důležitých senzorů, primární je použití systému LIDAR (light detection and ranging system) pro laserové mapování terénu. Tato technologie také umožňuje vozu ,,spatřit" možnou překážku v terénu, která by pro jízdu samořiditelného auta mohla představovat nebezpečí. 

psali jsme: VIDEO: V Estonsku testují samořiditelné autobusy. K dokonalosti jim stále něco chybí

I když má projekt Titan zpoždění, Apple hledá další elitní softwarové experty s cílem překonat konkurenci samořiditelných vozů od Uberu.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace