Video: Příznivci Brexitu vytáhli "virózu" předsedy Evropské komise Junckera

Video: Příznivci Brexitu vytáhli &quote;virózu&quote; předsedy Evropské komise Junckera
Autor fotografie: YouTube/screenshot/NollToleransTV
04 / 06 / 2016, 19:00

Má předseda Evropské komise Juncker problémy s alkoholem?

Předseda Evropské komise Jean Claude Juncker v květnu pohrozil, že v případě, že se na konci června Velká Británie rozhodne pro vystoupení z EU, bylo by s ní jednáno jako s dezertéry. V rozhovoru pro francouzský deník Le Monde řekl, že „v případě, že by Británie vystoupila z Evropské unie, komunitní život nebude pokračovat jako předtím.“ Britové si podle něj musí uvědomit, že na ně po vystoupení, ke kterému jak doufá, nedojde, bude nahlíženo jako na Třetí zemi. „Dezertéři nebudou vítáni s otevřenou náručí,“ vzkázal přes Kanál šéf komise.

Příznivci Brexitu teď upozornili na serveru heatst.com na rok staré video na YouTube ze summitu, který se konal loni v květnu v Rize. A šéf Evropské komise působí dojmem, že byl nebývale veselý, či přesněji řečeno, dosti opilý. Juncker před kameru teatrálně připochodoval, poté politiky vesele vítal. Někteří zachovali diplomatické úsměvné dekorum, jiní se tvářili poněkud rozpačitě. Zdroj: echo24.cz

Stejný politik se 31. května "obul" do slovenského premiéra Roberta Fica a označil za „nepřijatelná“ jeho slova pro slovenský deník SME že „na Slovensku není pro islám místo", a že je proti tomu, aby v zemi vznikaly „uzavřené muslimské komunity". 

„Absolutně odmítám tyto výroky pana Fica," zdůraznil Juncker s tím, že si prověří jejich soulad s tím, co bylo řečeno, v průběhu schůzky ve středu 1. června v Bruselu s předsedou vlády Slovenska. Zdroj: prvnizpravy.parlamentnilisty.cz

Abychom byli zcela korektní, jeho plat činí 266 530 eur, což je 7,202.973 korun ročně.

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od 15. července 2014 předseda Evropské komise, který se funkce ujal 1. listopadu téhož roku. Evropský parlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.
V letech 1995 až 2013 působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.
V rámci lucemburského předsednictví EU, v letech 1997 a 2005, byl vždy na šest měsíců předsedou Evropské rady, respektive Rady Evropské unie. Mezi roky 2005–2013 vedl jako první stálý prezident Euroskupinu.

Tagy článku