Video: Průlet řeckého Phantomu asi 2 metry nad mořem

Video: Průlet řeckého Phantomu asi 2 metry nad mořem
Autor: mashleymorgan (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto F-4
07 / 03 / 2016, 14:45

Průlet řeckého těžkého stíhače McDonnell F-4 Phantom II necelé dva metry nad mořskou hladinou by mohl být vzorem pro Anatolije Kvočura a jeho Su-27.

Ikonický McDonnell F-4 Phantom II je jedním z nejznámějších a populárnějších stíhačů světové letecké historie. Nutno přiznat, že i velmi osvědčený - bylo jen málo konfliktů od roku 1960, kterých by se neúčastnil - 393 vzdušných vítězství hovoří za vše.

Do příchodu stroje F-15 na konci 70.let minulého století byl dominantním typem stíhače ve všech ozbrojených složkách Spojených států. Postaveno bylo od roku 1958 do roku 1981 celkem 5 195 strojů a Phantom se tak stal nejvíce vyráběným americkým nadzvukovým strojem.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace