Video: První let hybridní vzducholodi Airlander 10

Video: První let hybridní vzducholodi Airlander 10
Autor: Hybrid Air Vehicles|Popisek: Airlander 10
18 / 08 / 2016, 13:45

První let hybridní vzducholodi Airlander 10 se konal 17. srpna v Cardingtonu, Bedfordshire.

Let trval přibližně 15 minut a během něj dva zkušení piloti řídíli 92 metrů dlouhou vzducholoď 10 kilometrů daleko od letiště Cardington. 

Největší létající stroj dneška využívá inovativní technologie, spojující to nejlepší z letadel, vrtulníků a strojů lehčích než vzduch. Airlander může strávit s posádkou ve vzduchu až 5 dní a jako UAV až 2 týdny (je schopen plnit civilní i vojenské úkoly).

Maximální rychlost hybridní vzducholodi by měla činit necelých 150 km/h a je schopna vzletět do výšky až 4 900 metrů. Plněna je héliem. Zajímavostí je, že neobsahuje žádné pevné vnitřní struktury, tvar je výsledkem tlaku plynu a materiálu Vectran, ze kterého je vzducholoď zhotovena.

V konstrukci byl použit i karbon ke snížení hmotnosti stroje a zvýšení pevnosti.

Zdroj: Hybrid Air Vehicles

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace