VIDEO: Psychotesty nejen pro policisty?

VIDEO: Psychotesty nejen pro policisty?
30 / 01 / 2018, 08:00

U řady povolání musí člověk projít v rámci zdravotní způsobilosti nejen testy fyzické zdatnosti, ale i psychologickými testy. Například policisté ze speciálních útvarů musí skládat dvakrát ročně test z fyzické zdatnosti a jednou za dva roky psychologické testy. Myslíte, že byste je také zvládli?

Tyto testy jsou běžné u policistů, strojvůdců, řidičů z povolání, pilotů nebo obsluhy jaderných elektráren. Ale zamýšlel se někdy někdo nad povoláním jako řezník, tesař, či dokonce švadlena? Tyto profese mají něco společné a to, že dennodenně pracují s nebezpečnými nástroji, které by snadno člověku mohly ublížit.

Podle některých psychologů by měli psychologické testy podstupovat ti lidé, kteří mohou svým chováním ohrozit ne jenom sebe, ale dokonce i ostatní. Psychologické testy provádí specializovaná pracoviště nebo kliničtí psychologové a každoročně jich neprojde značné procento.

Nad touto problematikou jsme se právě proto zeptali bývalého Šéfa speciálního oddělení útvaru SOG Lumíra Němce, který nám řekl svůj odborný názor.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Autor: Darja Černá 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.