VIDEO: ,,Putinův šéfkuchař" Prigožin provokuje Kreml ukrajinskou vlajkou - nepřítel je na nás dobře připraven

VIDEO: ,,Putinův šéfkuchař&quote; Prigožin provokuje Kreml ukrajinskou vlajkou - nepřítel je na nás dobře připraven
Autor fotografie: Vitaly V. Kuzmin CC BY-SA 4.0|Popisek: Ilustrační foto ruských vojáků
02 / 06 / 2023, 09:00

Zakladatel Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin dál provokuje Kreml. Tentokrát videem, kde je rozvinutá ukrajinská vlajka. A opět kritizuje.

Není asi žádným tajemstvím, že mezi ,,Putinovým šéfkuchařem", jak je Prigožin přezdíván, a nejvyššími politickými místy Kremlu to už nějaký čas drhne. Prigožinova dřívější videa, kde je zakladatel Wagnerovy skupiny rozpálený doběla nejen kvůli nedostatku munice, ale i dalších potřebných prostředků k vedení bojů, Putina nemohly nechávat chladným.

Prigožin v jednom z nejnovějších videí přilil další olej do ohně, protože na záznamu mu dělá ,,společnost" ukrajinská vlajka. A nejen to. Prigožin chválí ukrajinské obránce a jeich bojovou morálku. ,,Nepřítel je dobře na nás připraven, je mu pomáháno ze všech stran," říká na videu.

Prigožin si neodpustil jedovatou slinu směrem ke Kremlu, když řekl, že neříká ruskému obyvatelstvu celou pravdu o tom, že situace na Ukrajině je ve skutečnosti mnohem složitější.

Prigožin před týdnem prohlásil, že stahuje své jednotky z Bachmutu, přičemž za dobyté pozice Wagnerovou skupinou a jejich udržení už má podle jejich zakladatele zodpovědnost nést ruská armáda.

Zdroj: Business Insider, Twitter

Tagy článku