Video: Raketový muž letí vedle Airbusu A380

Video: Raketový muž letí vedle Airbusu A380
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Jetman a Airbus
06 / 11 / 2015, 09:00

A380 společnosti Emirates a tým Jetman Dubai se vydali do oblak nad Dubají v naprosto unikátním projektu, kdy dva muži vybaveni raketovým pohonem a křídly následovali obrovské dopravní letadlo.

Jetman

Yves Rossy a Vince Reffet letí na obloze s mrakodrapem Burdž Chalífa na pozadí, který se tyčí do výše 828 metrů. Užijte si naprosto jedinečné záběry.

Křídlo s tryskovým motorem umožňuje mužům dosáhnout rychlosti až 170 uzlů, tedy téměř 315 kilometrů za hodinu!

Zdroj: Jetman

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.