VIDEO: Rakouský prezident ,,objevil" recept na islamofobii. Všechny ženy musí aspoň jeden den nosit muslimský šátek

VIDEO: Rakouský prezident ,,objevil&quote; recept na islamofobii. Všechny ženy musí aspoň jeden den nosit muslimský šátek
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Alexander van der Bellen
28 / 04 / 2017, 18:00

Rakouský prezident Alexander van der Bellen přišel s ,,neotřelým" nápadem, jak bojovat s islamofobií.

Rakouský prezident Alexander van der Bellen přišel s ,,neotřelým" nápadem, jak bojovat s islamofobií. Alexander van der Bellen navrhl, aby si rakouské ženy alespoň na jeden den vzaly muslimský šátek.

Rakouský prezident tak chce bojovat s islamofobií v zemi, i přesto, že Rakousko koncem března definitivně zakázalo zahalování na veřejnosti, po němž volali jak politikové, tak širší veřejnost. Van der Bellen představil svůj návrh na besedě se studenty a jde mu hlavně o to, aby se solidarizovalo s muslimy v Rakousku.

,,Je to právo ženy - nosí muži také muslimské šátky? Ženy mají právo obléct se, jak chtějí. To je můj názor na tuto věc," řekl při diskusi se studenty v rakouské metropoli. ,,Každá žena může nosit muslimský šátek. A jestli to bude takto (islamofobie) pokračovat dál, nadejde den, kdy budeme muset požádat všechny ženy, aby muslimský šátek nosily," upřesnil svůj ,,plán" Van der Bellen.

Jeho návrh však doslova ,,rozcupovali" uživatelé sociálních sítí, kteří jej až na výjimky podrobili drtivé kritice. Považují návrh přinejmenším za nepromyšlený.

Rakouský prezident je známý svými liberálními názory i v otázkách víry. Ne náhodou ho volila drtivá většina rakouských muslimů.

 

psali jsme: 

Zakažte už fašistický islám! Hřímá předseda rakouských Svobodných

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.