VIDEO: Replika Noemovy archy je k vidění v americkém Kentucky

VIDEO: Replika Noemovy archy je k vidění v americkém Kentucky
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: Noemova archa
06 / 07 / 2016, 14:15

Stavba stála astronomických 100 milionů dolarů.

V americkém Kentucky bude od čtvrtka k vidění věrná replika biblické Noemovy archy. Celodřevěná konstrukce je zhruba 150 metrů dlouhá a její stavba trvala od roku 2010. Uvnitř se pak nachází ,,stylové" muzeum, kde může návštěvník vidět Noemovu rodinu včetně klecí s replikami zvířat.

Masivní konstrukce má však i své odpůrce, kteří namítají, že stavba nebude znamenat z hlediska vědy žádný přínos, a že celý projekt neměl získat od státu daňové zvýhodnění.

Ken Ham, který je znám jako radikální křesťan, a jehož organizace stojí za stavbou, však argumentuje, že replika Noemovy archy je důkazem toho, že příběhy z Bible jsou skutečně pravdivé. Proto chtěl i dodržet biblické rozměry celé stavby.

Ham věří, že Noemovu archu si prohlédnou tisíce lidí z celého světa. Odhadl, že za první rok dorazí až 2 miliony návštěvníků.

Zdroj: foxnews.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace