Video: Reportéři CNN dokumentovali bitvu s islámisty o irácký Mosul

Video: Reportéři CNN dokumentovali bitvu s islámisty o irácký Mosul
Autor: Screenshot / CNN|Popisek: CNN reporter trapped with Iraqi forces during ISIS attack
08 / 11 / 2016, 14:15

Videozáznam pořídili reportéři stanice CNN během bojů o Mosul.

Reportérka Arwa Damon a fotožurnalista Brice Laine zůstali téměř 28 hodin obklíčeni v Mosulu. Oba reportéři dokumentovali boje speciálních jednotek irácké armády s bojovníky ISIS při dobývání města. Když na jejich kolonu opakovaně zaútočili radikálové IS s pomocí raketových granátometů a vozidel naložených výbušninami, museli se schovat v jednom domě

Iráčtí vojáci se tam navzdory zraněním bránili útokům. Opakovaně žádali o leteckou podporu a o posily. Ty ale nepřicházely, dorazily až po 28 hodinách a vysvobodily je. Každé auto vyvolávalo obavy. Ve vysílačce zazněly ráno výkřiky: „Žluté auto zprava. Další dvě auta vpravo – kia a jedno bílé. Tři auta zmizela v bočních uličkách.“ Vojáci zastřelili řidiče taxíku, který k nim jel, i když muž vystoupil.

Z bojů pořídili desetiminutové video:

Zdroj: YouTube, CNN, novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace