VIDEO: Řidič tramvaje usnul a způsobil smrt sedmi lidem

VIDEO: Řidič tramvaje usnul a způsobil smrt sedmi lidem
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: nehoda tramvaje
19 / 11 / 2016, 16:30

Řidič tramvaje v britském města Croydon v jižním Londýně způsobil minulý týden ve středu svou laxností vážnou nehodu, při níž zahynulo sedm lidí a dalších padesát bylo zraněno. Několik z nich se nachází v kritickém stavu.

Řidič nejenže překročil rychlost nejméně třikrát, ale těsně před osudovým vykolejením a převrácením tramvaje usnul. Řidič tramvaje byl následně zatčen.

Nehoda tramvaje v Londýně - nejméně pět mrtvých a padesát zraněných

Svědci popisují, že těsně před nehodou začala tramvaj prudce zrychlovat, což způsobilo, že cestující doslova ,,létali".

 

Poslední známá oběť tramvajové nehody ve Velké Británii se datuje až k roku 1959, kdy se tramvaj srazila s nákladním vozem ve skotském Glasgow.

Zdroj: dailymail.co.uk,youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.