VIDEO: Rozhovor s majitelem společnosti Corpus Solutions Tomášem Přibylem

VIDEO: Rozhovor s majitelem společnosti Corpus Solutions Tomášem Přibylem
23 / 12 / 2019, 07:30

Security magazín pořídil na uplynulé konferenci SCADA Security rozhovor s majitelem společnosti Corpus Solutions Tomášem Přibylem.

Tomáše Přibyla jsme se nejprve zeptali na to, jak jsou zabezpečeny české firmy proti potenciálním firmám. Majitel společnosti Corpus Solutions řekl, že zatímco jsou IT části firem jsou v poměrně dobrém stavu, horší je to už s provozními technologiemi (OT). ,,Celková úroveň vyspělosti ve světě OT je nesrovnatelně nižší než ve světě IT," prohlásil v rozhovoru Přibyl.

                                      

I Přibyl vidí podobně jako další odborníci problém v tom, že Česká republika má nedostatek IT expertů či pracovníků. Chybí podle něho v tomto směru propracovanější systém vzdělávání, hlavně co se týče kybernetické společnosti. ,,Chybí systematický zdroj, který by produkoval odborníky,“ prozradil dále v rozhovoru Přibyl.

Přibyl řekl, že řešení, které jím vedená společnost, nabízí, jsou zaměřeny na kritickou infrastrukturu či na energetiku a další podobné sektory, o nichž se hojně debatovalo na konferenci SCADA Security. Zmíněné sektory se dostávají v poslední době do hledáčku hackerů a v případě jejich nepadení mohou vzniknout nedozírné škody. 

Společnost Corpus Solutions se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost, efektivní kybernetickou obranu, bezpečnost ICT či řešení, která detekují neobvyklé chování systémů v infrastruktuře s pokročilou formou vizualizace. Corpus Solutions se zabývá také řízením a analýzou rizik kybernetické bezpečnosti.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace