VIDEO: Rozhovor s Petrem Věžníkem ze společnosti Arrow ECS

VIDEO: Rozhovor s Petrem Věžníkem ze společnosti Arrow ECS
25 / 12 / 2019, 08:00

Na nedávno proběhnuvší konferenci SCADA Security jsme pořídili rozhovor s business development managerem společnosti Arrow ECS Petrem Věžníkem.

V rozhovoru nás mimo jiné zajímalo, jak jsou chráněny české firmy proti potenciálním kybernetickým útokům. Podle Věžníka existují v tomto ohledu ještě velké rezervy. Technologie hrozeb je totiž ještě sofistikovanější a požadavky na kvalitnější zabezpečení firem tedy přirozeně rostou.

                                     

Co se týče České republiky, Věžník prohlásil, že zde vidí problém především v personálních zdrojích, protože jak známo, ČR i firmy trápí nedostatek zkušených IT specialistů. ,,Je zde velká potřeba získat nové kapacity a mladé lidi, kteří se budou dále vzdělávat," řekl v rozhovoru pro SM Věžník.

Řeč byla i o stále aktuálnějším internetu věcí. Podle Věžníka se jedná o téma, které je do určité míry opomíjeno. Věžník připomněl, že vše, co je dnes připojeno na internet, je zdrojem potenciálního útoku.

Nejen v tom může svým zákazníkům pomoci právě firma Arrow ECS, jež se zabývá ,,big data" platformami. Tato platforma má podle Věžníka jednu velkou výhodu, a tou je univerzálnost zpracovávaných zdrojů dat, což stávající platformy nabídnou nemohou. O ,,big data" platformy v současné době roste i zájem zákazníků a je jimi zřetelně vnímána její přidaná hodnota.

Tagy článku