VIDEO: Rozhovor s ředitelem společnosti Bohemia Market CZ Petrem Roupcem

VIDEO: Rozhovor s ředitelem společnosti Bohemia Market CZ Petrem Roupcem
27 / 12 / 2019, 07:45

Petr Roupec je jednatelem společnosti Bohemia Market CZ, která se zabývá prodlužováním životnosti starých systémů a extrakcí dat z nich. O firmě a o tom, co může nabídnout potenciálním zákazníkům, jsme se bavili na konferenci SCADA Security, která se konala letos v listopadu.

Roupec v rozhovoru pro Security magazín prohlásil, že právě zákazníci mají velké problémy zmíněné systémy aktualizovat či je udržet v bezpečném stavu. ,,Tyto systémy je téměř nemožné updatovat, jsou velmi staré, z roku 90 či 2 000," řekl v rozhovoru pro Security magazín Roupec. Podle něho se už jejich provozovatelům je nevyplatí modernizovat.

                                

Bohemia Market CZ tak tyto staré neaktualizované systémy ,,totálně" izoluje a dostane potřebná data z těchto systémů tak, aby neohrozila ty stávající. Je pak na provozovatelích, jak s daty naloží, budou rovněž vědět, kde se v systémech co porouchalo.

Bohemia Market CZ cílí na segment energetiky a poskytuje svá řešení pro nejrůznější provozy, od rafinerií, chemických továren přes elektrárny, vodárny a další zařízení. Společnost má přes 70 zákazníků po celé světě, ty zahrnují například Španělsko, Bahrajn, Indii či Malajsii.

Tagy článku