VIDEO: Rozhovor s ředitelem společnosti Bohemia Market CZ Petrem Roupcem

VIDEO: Rozhovor s ředitelem společnosti Bohemia Market CZ Petrem Roupcem
27 / 12 / 2019, 07:45

Petr Roupec je jednatelem společnosti Bohemia Market CZ, která se zabývá prodlužováním životnosti starých systémů a extrakcí dat z nich. O firmě a o tom, co může nabídnout potenciálním zákazníkům, jsme se bavili na konferenci SCADA Security, která se konala letos v listopadu.

Roupec v rozhovoru pro Security magazín prohlásil, že právě zákazníci mají velké problémy zmíněné systémy aktualizovat či je udržet v bezpečném stavu. ,,Tyto systémy je téměř nemožné updatovat, jsou velmi staré, z roku 90 či 2 000," řekl v rozhovoru pro Security magazín Roupec. Podle něho se už jejich provozovatelům je nevyplatí modernizovat.

                                

Bohemia Market CZ tak tyto staré neaktualizované systémy ,,totálně" izoluje a dostane potřebná data z těchto systémů tak, aby neohrozila ty stávající. Je pak na provozovatelích, jak s daty naloží, budou rovněž vědět, kde se v systémech co porouchalo.

Bohemia Market CZ cílí na segment energetiky a poskytuje svá řešení pro nejrůznější provozy, od rafinerií, chemických továren přes elektrárny, vodárny a další zařízení. Společnost má přes 70 zákazníků po celé světě, ty zahrnují například Španělsko, Bahrajn, Indii či Malajsii.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace