Video: Ruská Armata v akci

Video: Ruská Armata v akci
Autor fotografie: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Ilustrační obrázek T-14
30 / 01 / 2016, 00:45

Jediný tank na světě, který je považován za představitele nové nastupující generace tanků ukazuje svoje schopnosti na úžasném videu ve Full HD.

Ruská T-14 postavená na základě univerzální bojové platformy Armata je zatím jediným tankem 5.generace. Časem by se snad do podobné třídy mohl dostat polský PL-01. Všichni hlavní protivníci jako Abrams M1A2, Leopard II, Merkava III jsou tanky 3. generace. Generace 3+ jsou tanky T-90MS, nebo Merkava IV.

T-14 Armata - Rehearsal of Victory parade on Red square in Moscow

Armata je jako první tank na světě vybavena Aesa radarem stejně jako vyspělé letouny F-22, F-35 nebo ruský T-50, nabíjení děla je plně automatizované, s možností ručního nabíjení, kdyby došlo k nějakému technickému problému. Bezosádková věž a dálkově ovládaný kulomet se otáčejí simultáně, vše je zobrazováno na bojovém systému stroje.

Obrněná kapsle ve které sedí posádka dává osádce tohoto tanku konečně velkou šanci na přežití, předchozí sovětské tanky zrovna nebyly zářným příkladem obrany posádky.

Zdroj: Wikipedie

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace