Video: Ruská Černomořská flotila zaútočila na teroristické cíle v Sýrii

Video: Ruská Černomořská flotila zaútočila na teroristické cíle v Sýrii
19 / 08 / 2016, 16:15

Video: Ruská Černomořská flotila zaútočila na Islámský stát

Dnes v 10,55 hodin ráno zaútočily z pozic ve východním Středomoří malé raketové lodě Černomořské flotily Zeliony Dol a Serpukhov řízenými střelami Kalibr na cíle teroristické skupiny "Jabhat al-Nusra" v Sýrii.

Útoky zničily velitelské stanoviště a základnu teroristů u obce Dar Taaza, stejně jako továrnu na výrobu munice a velký sklad zbraní v provincii Aleppo.

Aby byla zajištěna bezpečnost civilistů střely Kalibr letěly nad neobydlenými oblastmi.

V pondělí zahájilo Rusko taktická námořních cvičení v Středomoří a Kaspickém moři. Válečné lodě, které se jich účastní střílí z děl a raketami za simulovaných bojových podmínek. Ve Středozemním moři operují dvě rychlé raketové lodě vybavené střelami Kalibr-NK, kdy každá loď má 8 řízených střel.

Není to první útok těchto "malých lodí". 7. října 2015 čtyři ruské lodě v Kaspickém moři odpálily celkem 26 střel na pozicích Islámského státu v Sýrii.

Zdroj: Ruské ministerstvo obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace