Video: Ruská policie vyhodila do vzduchu ilegální muslimskou modlitebnu

Video: Ruská policie vyhodila do vzduchu ilegální muslimskou modlitebnu
Autor fotografie: © FSB videa
07 / 09 / 2016, 13:30

V modlitebně nedaleko ruského města Samara bylo nalezeno tolik výbušnin, že nebyla jiná možnost než jí nechat zlikvidovat.

V nelegální muslimské modlitebně nalezla koncem dubna ruská policie při razii množství výbušnin, a pyrotechnický tým usoudil, že by bylo příliš nebezpečné je odvážet z budovy. Policejní pes kromě klasických výbušnin nalezl i kilogram trhaviny neznámého původu. 

 

Modlitebnu využívali pro svoje tajné schůzky radikální islámisté - saláfisté, vyznávající sunnitský islám. Speciální jednotky ruské federální bezpečnostní služby FSB uvnitř pozatýkali 53 mladých muslimů, z nichž nejméně jeden byl příznivec tzv. Islámského státu. Další dva členové této saláfistické komunity bojují v Sýrii po boku islámistů. Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.