VIDEO: Ruská vojenská laboratoř představila bojový oblek jako z Hvězdných válek

VIDEO: Ruská vojenská laboratoř představila bojový oblek jako z Hvězdných válek
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: bojové brnění
02 / 07 / 2017, 08:30

Ruští vojáci budou za několik let používat nejmodernější bojový oblek, které podpoří jejich bojové schopnosti.

Nová generace bojového obleku, který nápadně připomíná brnění, jež nosili vojáci ve slavné sérii Hvězdné války, byl slavnostně představen ve čtvrtek. Vznikl v institutu Central Research Institute for Precision Machine Building, který je primárně zásobuje ruskou armádu zbraněmi a sám je i vyvíjí.

psali jsme: VIDEO: ,,Bytelný" karbonový exoskeleton zabraňuje pádu a pomáhá udržet rovnováhu

Představený protoyp se skládá z technologicky vysoce pokročilého brnění - exoskeletonu a helmy. Futuristicky vyhlížející oblek určený pro ruské vojáky při různých operacích má svému nositeli zlepšit především bojové schopnosti a vytrvalost, která by jej zvýhodňovala před nepřítelem.

,,Pracujeme na konceptu bojového obleku budoucnosti. Naším cílem je vyvinout takové bojové brnění během několika let," řekl zástupce ředitele institutu Central Research Institute for Precision Machine Building Oleg Chikarev. Ruská armáda se podle něho aktivně připravuje na nové výzvy týkající se dalších bojových možností uplatnitelných v boji, a investuje své prostředky právě do nové generace nejmodernějších bojových obleků, exoskeletonů či robotizace.

psali jsme: VIDEO: Britský vynálezce představil vlastnoruční létající oblek jako z Iron Mana

Představitelé Institutu prohlásili, že roboti a kyborgové postupně nehradí člověka na zemi, ve vzduchu či ve vesmíru. ,,Vidím zde další možnosti větší robotizace. Budoucí války budou zahrnovat stroje, ne lidi, kteří na bojišti budou po sobě střílet," řekl Andrey Grigoriev, šéf agentury Advanced Research Foundation, která ja ruskou obdobou americké agentury DARPA, jež vyvíjí nové vojenské technologie.

Zatím nebylo oficiálně oznámeno, kdy by tato bojová brnění měli ruští vojáci obléct.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku