Video: Ruská základna Hmeimin v Sýrii

Video: Ruská základna Hmeimin v Sýrii
Autor fotografie: "Russian Air Force Sukhoi Su-34" by Alex Beltyukov - http://www.airliners.net/photo/Russia---Air/Sukhoi-Su-34/2078985/L/. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons|Popisek: Ilustrační foto Su-34
20 / 12 / 2015, 08:15

Agentura AFP přinesla záběry z ruské letecké základny v Sýrii. Startující Su-34 nese termobarické bomby.

Termobarická zbraň je explozivní zbraň pracující na principu výbuchu aerosolového oblaku paliva smíseného se vzduchem a následného vytvoření mohutné tlakové vlny. Jedna neřízená, tedy hloupá bomba ODAB-500PMV podvěšená pod bombardér nese asi 190 kg výbušné látky se vzduchem. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.