Video: Ruské bezpečnostní složky rozprášily teroristy v Dagestánu. V akci bylo speciální obrněné vozidlo Falkatus

Video: Ruské bezpečnostní složky rozprášily teroristy v Dagestánu. V akci bylo speciální obrněné vozidlo Falkatus
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Falkatus
13 / 09 / 2016, 11:45

Síly FSB a ruského ministerstva vnitra provedly v Dagestánu "zvláštní operaci", při které použily obrněné vozidlo speciálně určené proti teroristům "Falkatus".

Ruský server defence.ru zveřejnil 7. září informaci, že ruští policisté v dagestánských městech Izberbaš a Machačkala provedli čistky proti teroristům ukrytých v místních budovách. "Bandité" zahájili po ruských ozbrojených složkách palbu z automatických zbraní a proto speciální síly neutralizovaly tři ozbrojence v Izberbašu a další tři v Machačkale. Pi domovních prohlídkách byly nalezeny automatické zbraně, pistole, střelivo i granáty. 

MIlitanti v minulosti spáchali řadu trestných činů, včetně útoku na dopravní policisty a zastřelení civilisty v obci Sergokala 10. července tohoto roku.

V průběhu operace bylo opět použité speciální obrněné vozidlo Federální bezpečnostní službybRuské federace (FSB) "Falkatus" (The Punisher). Ta ho mimochodem poprvé nasadila při protiteroristické operace 13. a 14 dubna v obci Leninkert 

V současné době je postaveno několik prototypů těchto vozidel s rozdílnou výbavou. "Falkatus" je postaven na dvouosém podvozku "rally" KAMAZ-4911 a v plně vyzbrojený má hmotnost 12 tun. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace