Video: Ruské bezpečnostní složky rozprášily teroristy v Dagestánu. V akci bylo speciální obrněné vozidlo Falkatus

Video: Ruské bezpečnostní složky rozprášily teroristy v Dagestánu. V akci bylo speciální obrněné vozidlo Falkatus
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Falkatus
13 / 09 / 2016, 11:45

Síly FSB a ruského ministerstva vnitra provedly v Dagestánu "zvláštní operaci", při které použily obrněné vozidlo speciálně určené proti teroristům "Falkatus".

Ruský server defence.ru zveřejnil 7. září informaci, že ruští policisté v dagestánských městech Izberbaš a Machačkala provedli čistky proti teroristům ukrytých v místních budovách. "Bandité" zahájili po ruských ozbrojených složkách palbu z automatických zbraní a proto speciální síly neutralizovaly tři ozbrojence v Izberbašu a další tři v Machačkale. Pi domovních prohlídkách byly nalezeny automatické zbraně, pistole, střelivo i granáty. 

MIlitanti v minulosti spáchali řadu trestných činů, včetně útoku na dopravní policisty a zastřelení civilisty v obci Sergokala 10. července tohoto roku.

V průběhu operace bylo opět použité speciální obrněné vozidlo Federální bezpečnostní službybRuské federace (FSB) "Falkatus" (The Punisher). Ta ho mimochodem poprvé nasadila při protiteroristické operace 13. a 14 dubna v obci Leninkert 

V současné době je postaveno několik prototypů těchto vozidel s rozdílnou výbavou. "Falkatus" je postaven na dvouosém podvozku "rally" KAMAZ-4911 a v plně vyzbrojený má hmotnost 12 tun. 

 

 

Tagy článku