Video: Ruské bombardéry se zaměřují na cisterny ISIS s ropou

Video: Ruské bombardéry se zaměřují na cisterny ISIS s ropou
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Zaměřené cisterny
19 / 11 / 2015, 07:15

Ruské bombardéry Su-34 se během posledních dní zaměřují na ropná zařízení, která kontroluje teroristický Islámský stát.

Asi 500 nákladních aut s palivem na nelegální přepravu ropy ze Sýrie do Iráku bylo zničeno ruským letectvem během několika posledních dní, řekl ve středu 18.11. plukovník generál Andrej Kartapolov, náčelník hlavního operačního ředitelství generálního štábu ruských ozbrojených sil a ruské ministerstvo obrany se tímto údajem pochlubilo na svém Twitteru.

Ruská letadla mají povolení k "volnému lovu" silničních cisternových vozů přepravujících ropu z oblastí pod kontrolou ISIS. 

Celkový počet operací letectva na tuto středu zahrnuje asi 100 vzletů a likvidaci 190 cílů, na jejichž odhalení je nasazeno i satelitní sledování.

Zdroj: Ruské ministerstvo obrany

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.