Video: Ruské RPG-28 Klikva proráží 2 metry betonu

Video: Ruské RPG-28 Klikva proráží 2 metry betonu
Autor: YouTube|Popisek: 2 metry betonu nejsou překážka
14 / 04 / 2016, 12:30

Novináři ruské zpravodajské sítě Zvezda vydali video ukazující zkušební střelbu z protitankvého granátometu RPG-28 Klikva.

Ruský RPG-28 Klikva (Cranberry) prorazil dva metry tlustou betonovou zeď jako nic.

"Tlaková vlna byla tak silná, že jsme mohli slyšet chvění z místa, odkud jsme sledovali test. Také autoalarmy několik kilometrů daleko spustily, kvůli palbě RPG-28, "řekli novináři účastnící se testu.

RPG-28 byl představen v roce 2007, a je určen k ničení stávajících a budoucích tanků, stejně jako obrněné pěchoty s pokročilou reaktivní a kompozitní zbrojí.

Zdroj: Thai Military and Asian Region

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace