Video: Ruské stíhačky a bombardéry masakrují islámisty v Sýrii 24 hodin denně

Video: Ruské stíhačky a bombardéry masakrují islámisty v Sýrii 24 hodin denně
Autor fotografie: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Letecká základna Hmeimim
19 / 11 / 2015, 18:15

Intenzita akcí úderné skupiny ruských vzdušných a kosmických sil na základně Hmeimim v posledních dnech značně vzrostla. Islámisté nemají kam ukládat mrtvá těla a házejí je do kanalizace.

Ruské vzdušné a kosmické síly (VKS) používají všechna bojová letadla na základně Hmeimim nedaleko syrského města Lázikija k útokům na pozice teroristů, oznámil ve čtvrtek zástupce ruských VKS, plukovník Igor Klimov. Podle slov mluvčího ruských VKS „startují bojová letadla plnící bojové úkoly ve dne i v noci".

Je zřejmé, že zintenzívnění ruských leteckých útoků proti IS je reakcí na přiznání, že "Bombu jsme propašovali do ruského letadla na letišti v Šarm aš Šajchu a zabili jsme 219 Rusů a dalších pět křižáků jenom měsíc poté, co Rusko začalo bombardovat Chalífát."

Teroristé v Sýrii mají velké ztráty na živé síle v důsledku masívních útoků ruského letectva, prohlásil náčelník hlavní operativní správy generálního štábu ruských ozbrojených sil, generálplukovník Andrej Kartapolov.

„Podle údajů, které máme k dispozici, přijali polní velitelé rozhodnutí shazovat těla obyčejných bojovníků kvůli velkým ztrátám a nemožnosti pohřbívat všechny zlikvidované členy bojůvek podle norem islámu, do kanalizačních jam", řekl Kartapolov na briefingu pro novináře.

„Aby bylo možné utajit skutečné ztráty, provádí se evakuace zabitých a zraněných bojovníků za tmy. Bylo stanoveno, že bojovník známý jako Abu Obejda dostal za úkol tajně převézt mrtvoly z jižních předměstí Aleppa do okolí obce Han-El-Asal", dodal Kartapolov.

Video: Ruské bombardéry se zaměřují na cisterny ISIS s ropou

Zdroj: cz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.