Video: Ruské Tu-22M3 útočí na objekty IS v Sýrii

Video: Ruské Tu-22M3 útočí na objekty IS v Sýrii
Autor fotografie: Screenshot YouTube
14 / 08 / 2016, 18:45

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo na svém účtu na Twitteru video, na kterém je zachyceno, jak bombardéry Tu-22M3 útočí na objekty IS v Sýrii.

Údery byly zasazeny tříštivo-trhavou municí nedaleko města Dajr az-Zaur. V důsledku operace byla zlikvidována dvě řídicí stanoviště ozbrojenců, kromě toho šest muničních skladišť a vojenská technika. Bombardéry byly chráněny letadly Su-30SM a Su-35S se základnou na letišti Hmeimim v Sýrii. Zdroj: cz.sputniknews.com

 

Přes 70 mrtvých civilistů. Asadovy jednotky a ruské síly zintenzivnily nálety na povstalce

Nejméně 51 civilistů, z toho čtyři děti, bylo v sobotu usmrceno v městě Halabu a ve stejnojmenné provincii při střelbě mezi vládními vojáky a rebely, sdělila Syrská organizace pro lidská práva (SOHR), která situaci v Sýrii sleduje z Británie a prohlašuje, že má v Sýrii síť informátorů. Dalších 22 civilistů zahynulo v provincii Idlib a jejím stejnojmenném správním středisku.

Řada z nich se stala obětí náletů, které provedly Asadovy jednotky a ruské síly, jež Asada podporují. Letecké útoky se zaměřily na tři města a jednu vesnici v oblasti západně od Halabu, uvedla SOHR. Zdroj: lidovky.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.