Video: Ruské Tu-22M3 zaútočily na pozice ISIS u města Raqqa

Video: Ruské Tu-22M3 zaútočily na pozice ISIS u města Raqqa
Popisek: Ilustrační foto TU-22
12 / 08 / 2016, 04:00

Ve čtvrtek zaútočilo šest bombardérů Tu-22M3 na pozice Islámského státu u města Raqqa v Sýrii. Bombardéry vzlétly z letiště v Rusku.

"Dne 11. srpna šest bombardérů Tu-22M3 s dlouhým doletem, které vzlétly v Rusku, provedlo koncentrovaný útok pomocí vysoce výbušné munice na cíle teroristické skupiny Daesh v oblastech jiho-východně, severně a severovýchodně od města Raqqa , "uvádí se v prohlášení.

Nálet zničil sklady munice a paliva, továrnu na chemické zbraně a hlavní výcvikový tábor. Nálet byl kryt stroji Su-30SM a Su-35S.

Zdroj: Ruské ministerstvo obrany

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.