VIDEO: Ruský obří dron SKYF může nést téměř 200 kilo nákladu. Umí hasit požár i hnojit pole

VIDEO: Ruský obří dron SKYF může nést téměř 200 kilo nákladu. Umí hasit požár i hnojit pole
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: dron SKYF
01 / 12 / 2017, 11:00

Ruští vědci představili nový dron SKYF, mezi jehož hlavní výhody patří schopnost unést těžký náklad.

Prototyp multirotorového autonomního dronu nazvaného SKYF je dílem ruského výzkumného týmu ze společnosti ARDN Technology. Představuje ,,siláka" mezi drony či kvadrokopérami. Dron je schopen převážet náklad až 181 kg a vydrží v provozu 8 hodin. Může dosáhnout rychlosti 70 km/h a maximální výška, v níž bude schopen operovat, je 3 km. SKYF disponuje schopností VTOL, to znamená, že může vertikálně startovat i přistávat.

psali jsme: Nový bojový dron s kolmým startem pro americkou námořní pěchotu

Stroj má být podle designerů nákladní platformou, která se uplatní v celé řadě oblastí, mimo jiné v zemědělství, kdy bude moci ze vzduchu aplikovat pesticidy či hnojivo nebo vysazovat různá semena pro lesní obnovu. Úkoly dronu SKYF budou zahrnovat i situace související s nouzovou přepravou jídla a léků. SKYF rovněž najde uplatnění jako rychlý mobilní hasičský stroj, kdy bude likvidovat ze vzduchu požár z míst, které by byly pro běžné hasiče obtížně přístupné.

psali jsme: VIDEO: Umí střílet z odstřelovačské pušky či kulometu. Představuje se smrtící dron TIKAD

Mezi neméně důležité úkoly ruského dronu bude patřit i přeprava náhradních dílů na ropné plošiny, doprava různého zboží na lodě a jednodušší úkoly, jako je dodávka balíčků na určené místo.

Pohon dronu je duální. Tvoří jej ,,standadní" benzinové motory, který umožňuje dronu vzlétnout, a elektrické motory pro jeho stabilizaci, aby mohl být přepravován těžší náklad až do vzdálenosti 350 km. Podle společnosti ARDN je schopen SKYF operovat kdykoliv během dne za různých povětrnostních podmínek, které mohou být nepříznivé. 

Zatím není jasno, kolik prototyp bude stát a kdy bude oficiálně vypuštěn na trh.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace