VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka&quote;, raketu Zirkon
Popisek: raketa
05 / 06 / 2017, 10:00

Raketa Zirkon je ruskou nejnovější zbraní, která je schopna zničit jediným zásahem letadlovou loď.

Rusko úspěšně otestovalo pět raket Zirkon, které jsou schopné zničit i letadlovou loď. Naváděná raketa Zirkon je jednou z novinek ruského námořnictva a ambicí stát se nejsilnější raketou ve výzbroji.

Zirkon může být vypuštěn ze země, moře či z ponorky. Využívá technologii, která mísí palivo a vzduch, což jí umožňuje dosáhnout hypersonické (nadzvukové) rychlosti. Střela má dolet zhruba 400 kilometrů a dosahuje rychlosti až 7000 kilometrů za hodinu, což z ní činí střelu rychlejší než jakýkoliv antiraketový systém včetně těch, které mají vzniknout během následujících dvaceti let.

Raketa je tak rychlá, že by ji například současná britská armáda se svými současnými vojenskými možnostmi nebyla schopna zastavit. Dokázala by zničit raketu letící zhruba 3 700 kilometrů v hodin , ale ne projektil, který vyvine dvojnásobnou rychlost.

Podle vojenského analytika Vladimira Tuchkova je testování ,,nadzvukových zabijáků" stále v plném proudu. Očekává se, že rakety Zirkon budou tvořit součást bojového arzenálu mezi lety 2018 - 2020. Rakety Zirkon pak mohou být instalovány třeba na jaderný křižník Petr Veliký, který mezi lety 2019 - 2022 projde modernizací.

 

psali jsme:

Konec světa v ruském podání: balistická raketa o hmotnosti 100 tun

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku