VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka", raketu Zirkon

VIDEO: Rusko úspěšně otestovalo svého ,,nadzvukového zabijáka&quote;, raketu Zirkon
Popisek: raketa
05 / 06 / 2017, 10:00

Raketa Zirkon je ruskou nejnovější zbraní, která je schopna zničit jediným zásahem letadlovou loď.

Rusko úspěšně otestovalo pět raket Zirkon, které jsou schopné zničit i letadlovou loď. Naváděná raketa Zirkon je jednou z novinek ruského námořnictva a ambicí stát se nejsilnější raketou ve výzbroji.

Zirkon může být vypuštěn ze země, moře či z ponorky. Využívá technologii, která mísí palivo a vzduch, což jí umožňuje dosáhnout hypersonické (nadzvukové) rychlosti. Střela má dolet zhruba 400 kilometrů a dosahuje rychlosti až 7000 kilometrů za hodinu, což z ní činí střelu rychlejší než jakýkoliv antiraketový systém včetně těch, které mají vzniknout během následujících dvaceti let.

Raketa je tak rychlá, že by ji například současná britská armáda se svými současnými vojenskými možnostmi nebyla schopna zastavit. Dokázala by zničit raketu letící zhruba 3 700 kilometrů v hodin , ale ne projektil, který vyvine dvojnásobnou rychlost.

Podle vojenského analytika Vladimira Tuchkova je testování ,,nadzvukových zabijáků" stále v plném proudu. Očekává se, že rakety Zirkon budou tvořit součást bojového arzenálu mezi lety 2018 - 2020. Rakety Zirkon pak mohou být instalovány třeba na jaderný křižník Petr Veliký, který mezi lety 2019 - 2022 projde modernizací.

 

psali jsme:

Konec světa v ruském podání: balistická raketa o hmotnosti 100 tun

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace