VIDEO: Rusové přitvrzují - útočí střelami ze strategických bombardérů z Rostovské oblasti

VIDEO: Rusové přitvrzují - útočí střelami ze strategických bombardérů z Rostovské oblasti
Autor fotografie: OGL v1.0|Popisek: Tu-95
31 / 10 / 2022, 12:00

Rusové i dál útočí na vybranou ukrajinskou infrastrukturu ve městech, výbuchy jsou hlášeny mimo jiné od rána v Kyjevě, obránci se musejí vypořádavat i se střelami z ruských strategických bombardérů.

I nadále Rusové útočí na civilní infrastrukturu Ukrajiny. Od rána byly zaznamenána série výbuchů v Kyjevě, jeho starosta Vitalji Kličko uvedl, že část města je bez elektřiny a v některých místech nemají lidé ani přístup k vodě. Výbuchy jsou hlášeny rovněž v Záporoží, Dněpru či Lvově.

V pondělí se vyhlásil protiletecký poplach v celé zemi a několik desítek ruských raket bylo vypáleno z různých směrů včetně oblasti Kaspického moře a z území Ruska. Rusové provedli útok na zařízení kritické infrastruktury v Charkově, což potvrdil starosta města Igor Těrechov. Některé útoky provádějí strategické bombardéry Tu-95 a Tu-160 z Rostovské oblasti v Rusku.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba s odkazem na pondělní raketové útoky Ruska proti různým cílům v jeho zemi poznamenal, že „Rusko útočí na civilní cíle, protože má stále vůli zabíjet Ukrajince.“ Podle něho místo toho, aby Rusko svádělo boje na válčišti, se uchyluje k napadání ukrajinské kritické infrastruktury.

Mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleh Nikolenko prohlásil, že ranní ruské útoky na energetickou infrastrukturu Kyjeva a dalších měst ukazují, že Rusko ve skutečnosti nemá zájem o mírová jednání a jediným Putinovým cílem je destrukce a smrt civilního obyvatelstva.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku