VIDEO: Ruští dobrodruzi objevili miliony rublů v opuštěném dole. Nic si ale za ně nekoupí

VIDEO: Ruští dobrodruzi objevili miliony rublů v opuštěném dole. Nic si ale za ně nekoupí
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: rubly
02 / 06 / 2017, 14:00

Ruští dobrodruzi našli v opuštěném dole doslova poklad - miliony rublů. Nejsou jim však k ničemu, protože jde o sovětské rubly, které již dávno neplatí.

V přepočtu 400 milionů sovětských rublů našla skupina dobrodruhů blízko opuštěného dolu ve Vladimirské oblasti. Slyšela totiž o tom, že by se v této oblasti mohly peníze ,,nepovšimnutě" nacházet.

,,Bylo nám řečeno, že se v této oblasti nachází opuštěná raketová sila a může tu být poklad - miliony sovětských rublů," prohlásil Anton Alekseev, člen výpravy, která poklad našla. Na místě se ,,povalovaly" miliony rublů ze sovětské éry, na nichž byl vyobrazen revolucionář vladimir Iljič Lenin.

Jediným ,,problémem" nálezu je fakt, že toto platidlo již dávno neplatí, takže dobrodruzi si je mohou nechat pouze na památku.

 

psali jsme:

V šachové figurce se našel poklad: Staré mince z 16. století

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.