VIDEO: Samořiditelný Audi Aicon: Luxus i bez volantu a pedálů

VIDEO: Samořiditelný Audi Aicon: Luxus i bez volantu a pedálů
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Audi Aicon
22 / 09 / 2017, 12:00

Na automobilové show ve Frankfurtu nad Mohanem se představil koncept luxusního samořiditelného fastbacku Audi Aicon.

Koncept čtyřdveřového elegantního fastbacku či sedanu Audi Aicon si odbyl svou premiéru na prestižní autmobilové výstavě ve Frankfurtu nad Mohanem. Aicon je součástí dlouhodobější vize německé automobilky, která počítá s další ,,autonomizací" aut. Aicon bude vůz určený především na dlouhé vzdálenosti, když na jedno nabití má ujet až 800 kilometrů. K tomu má napomoci i odlehčený design vozu.

Jeho součástí by měla být výkonná bateriová jednotka umožňující autu dlouhý dojezd. Audi prohlásilo, že baterii v Aiconu bude možno nabít na 80% její kapacity již za 30 minut.

psali jsme: VIDEO: Auto, nebo obývák? Samořiditelný vůz klame tvarem

Audi Aicon

Audi Aicon

 

Elektrický vůz zaujme svým designem s prosklenou kabinou s LED osvětlením. Aicon tvoří luxusní prostorný interiér s otočnými sedadly a dotykovými panely. Ve vozidle zcela chybí volant i pedály a palubní deska z ,,běžných" automobilů. Tu z velké části supluje velká obrazovka počítačového, respektive informačního systému. umístěná pod čelním sklem. Bude ji možné ovládat jak dotykovými plochami na dvěřích, tak i hlasem. Ve voze nejsou ani bezpečnostní pásy, protože podle Audi půjde o tak bezpečné auto, že pásy již nebudou vůbec zapotřebí.

Nedílnou součástí Aicronu bude i počítačový ,,chytrý" asistent, kterým bude vůz vybaven, a jenž rozpozná majitele podle jeho chytrého telefonu. Asistent aktivuje všechna potřebná nastavení dle majitelových přání a bude umět podle Audi i rozpoznávat jednotlivá gesta a pohyby člověka, a podle nich plnit jeho konkrétní požadavky.

psali jsme: Ženy nechtějí samořiditelná auta. Požadují při řízení svobodu rozhodování

Audi na automobilové show ve Frankfurtu nad Mohanem možná ukázala, jakým směrem se budou automobily za nějakých 10 - 15 let ubírat. I když je Aicon ve stadiu konceptu, podle automobilových expertů bude patřit autonomním elektrickým vozům vzdálenější budoucnost.

 

Zdroj: businessinsider.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace