VIDEO: Saúdský policista sám zastřelil dva teroristy IS vyzbrojené kulomety

VIDEO: Saúdský policista sám zastřelil dva teroristy IS vyzbrojené kulomety
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: policie
15 / 01 / 2017, 09:00

V saudskoarabském Rijádu se strhla přestřelka policisty a dvou teroristů z IS.

Policie předtím obdržela informaci, že na severu hlavního města Rijádu islamisté připravují výbušniny, aby s nimi mohli posléze zaútočit. Ti se odmítli na výzvu policie vzdát a zaútočili na policistu, který byl v té chvíli bez posil.

Duchapřítomný policista oba teroristy, kteří měli na sobě sebevražedný pás, zastřelil za přítomnosti šokovaného ,,publika" z ulice.

Sám policista vyvázl z přestřleky se zraněním, které jej ale neohrožuje na životě.

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.