VIDEO: Sdílel svou smrt on-line. Policisté zastřelili neozbrojeného muže

VIDEO: Sdílel svou smrt on-line. Policisté zastřelili neozbrojeného muže
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: policisté
22 / 03 / 2017, 12:30

V americkém státě Tennessee vyšetřují policisty, kteří měli při kontrole zastřelit neozbrojeného muže.

V americkém státě Tennessee vyšetřují policisty, kteří měli při kontrole zastřelit neozbrojeného muže. Na videu je vidět, jak policisté přijíždějí k autu Rodneyho Hesse, který podle nich neměl platný řidičský důkaz. Muž si vše mezitím natáčí na mobilní telefon a sdílí on-line na sociálních sítích.

Čtěte také: VIDEO: Kontroverzní zásah americké policistky: Vyzvala muže, aby zvedl ruce a stejně hned vystřelila

Hess pak žádá o to, aby mohl mluvit s nadřízeným policistů a odmítl na výzvu policistů vystoupit z auta. Když mu nevyhoví, pokusí se ujet. Vzápětí se ozvou výstřely, které posléze muže usmrtí.

,,Můj klient nebyl agresívní, ani nemluvil zvýšeným hlasem. Pouze chtěl hovořit s důstojníkem. Nebyla od něj žádná hrozba," tvrdí právník rodiny Don Rouzan. 

Mluvčí policie Josh Devine pro CNN uvedl, že zastřelený muž sice nebyl ozbrojený, ale v průběhu ,,eskalace" konfliktu se Hess podle něho snažil na policisty najíždět svým vozem, proto bylo na něho několikrát vystřeleno.

Úřady v Tennessee již zahájily vyšetřování incidentu s podezřením na nepřiměřený zásah.

 

psali jsme:

VIDEO: Přiměřený, nebo nepřiměřený zásah? Policie postříkala muže požární hadicí a pak zastřelila

Zdroj: fox13memphis.com, youtube.com

 Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.