VIDEO: Seriál Případ Petra Kramného, všechno je jinak, II. díl: Dopis z vězení. Co napsal Kramný o titulku „Vraždila Monika Kramná?“

VIDEO: Seriál Případ Petra Kramného, všechno je jinak, II. díl: Dopis z vězení. Co napsal Kramný o titulku „Vraždila Monika Kramná?“
30 / 03 / 2018, 17:30

Investigativní novinář Ondřej Höppner natáčí exkluzivně pro Security Magazín seriál videí o případu Petra Kramného, který je zřejmě největším justičním zločinem posledních za posledních 50 let.

Investigativní novinář Ondřej Höppner natáčí exkluzivně pro Security Magazín seriál videí o případu Petra Kramného, který je zřejmě největším justičním zločinem posledních za posledních 50 let.

Případu se Ondřej Höppner podrobně věnuje od samého začátku, kdy byly v Egyptě na pokoji 6343 nalezeny v červenci 2014 mrtvá Monika a její dcera Klára. Petr Kramný zázrakem přežil. Soud ho pak na základě mediálního tlaku odsoudil na 28 let vězení za dvojnásobnou vraždu bez jediného důkazu.

psali jsme: Exkluzivně: Petr Kramný nevraždil elektrickým proudem, všechno bylo jinak. Důkazy přináší nová kniha Ondřeje Höppnera.

Druhý díl seriálu „Případ Kramný: Všechno je jinak“ se jmenuje „Dopis z vězení“. Týká se dopisu, který napsal Petr Kramný Ondřeji Höppnerovi před pár týdny v době, kdy ústavní soud zamítl jeho odvolání. Jeho plné znění najdete pod odkazem na video.

Dopis Petra Kramného (ručně psaný hůlkovým písmem na dvojlistu s řádkami):

„Milý Ondřeji,

Moc Vás zdravím a děkuji za knihu, která mi přišla. Taky děkuji, že člověk jako Vy je na mé straně a věřte, že si toho od Vás moc vážím.

Než začnu odepisovat na Váš dopis, tak Vás chci požádat o laskavost, aby moje písmo nebylo nikde uveřejněno. Důvod si jistě domyslíte.

V posledních dnech jsem se cítil poněkud nesvůj, protože jsem očekával rozhodnutí ze strany Ústavního soudu. Dnes v dopoledních hodinách jsem se dozvěděl, že Ústavní soud odmítl naši stížnost. Napíše se mi vůbec dobře, protože jsem vkládal velkou naději, že mi Ústavní soud vrátí víru ve spravedlnost, kterou všechny dřívější soudy zašlapaly hluboko pod zem!

Bez pár dnů 9 měsíců čekání s velkou nadějí, že v této zemi je spravedlnost se dnešního dne nadobro vytrácí, protože Ústavní soud posvětil nespravedlnost. Jedno vím určitě, že ten svůj boj nikdy nevzdám, protože vím, že v tom nejsem sám.

Knihu jsem přečetl celou v den, kdy přišla a rovnou Vám, Ondřeji, píšu, že jste odvedl výbornou práci! Hrozně moc si cením Vaší velké odvahy a chuti, se kterou píšete o lidech, pro které je přednější vlastní prospěch, než spravedlnost.

Já osobně nejsem žádný velký konzument knih, ale to, co jsem od Vás zatím vždy četl, bylo výborné natolik, že každou knihu čtu na jeden zátah, protože s každou další přečtenou stránkou vzrůstá chuť číst dál až do samého konce.

Podtitulek knihy („Vraždila Monika Kramná“, pozn. red.) vnímám způsobem, že upozorňuje na jednu z mnoha vyšetřovacích možností, se kterou se vyšetřovatel nechtěl vůbec zatěžovat.

Já Váš názor na Moniku respektuji a vůbec Vám to nemám za zlé. Věci, které způsobují mojí bolest, jsou úplně jiné. Jedna z nich je, že pravdu o úmrtí mých holek se už nikdy nedozvím a bude se s tím muset naučit žít a taky s tou ukrutnou nespravedlností všech soudů.

Dnes už dobře vím, že cesta ke spravedlnosti je hodně dlouhá a trnitá, ale stále věřím v dobrý konec a bude i mým potěšením se s Vámi setkat a doufám, že to bude na svobodě.

S velkým pozdravem a vírou v dobrý konec

Petr Kramný

P. S.: Oba rodiče Vám moc děkují za knihu a posílají pozdrav.

V příloze posílám souhlas k užití všech mých fotografií a fotografií mé rodiny, včetně video a audio záznamů, včetně mých telefonických hovorů.“

Tolik dopis Petra Kramného.

První díl seriálu „Petr Kramný: Všechno je jinak“ najdete zde:

Exkluzivně: Petr Kramný, rozhovor z vězení. Prohlédněte si video, které vrhá na případ egyptských vražd úplně jiné světlo

Případu se věnuje nová kniha Ondřeje Höppnera „Případ Kramný: Všechno je jinak“, kterou si můžete objednat zde:

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

 

Autor: hop

Tagy článku