VIDEO: Šílenec na nádraží v Düsseldorfu sekal do lidí sekyrou, několik z nich vážně zranil

VIDEO: Šílenec na nádraží v Düsseldorfu sekal do lidí sekyrou, několik z nich vážně zranil
Autor: flickr.com|Popisek: ilustrační obrázek
09 / 03 / 2017, 22:45

Ve čtvrtek večer muž se sekyrou zaútočil na lidi na hlavním vlakovém nádraží v Düsseldorfu.

/AKTUALIZOvÁNO/ Útočník se sekyrou zranil na nádraží v Düsseldorfu sedm lidí. Podle policie, která jej zadržela, pochází šestatřicetiletý muž z někdejší Jugoslávie a trpí psychickými problémy. Policie tak vyloučila jako motiv útoku terorismus, i když jej ještě včera nevylučovala. Podle svědků incidentu přijel na nádraží vlak, z něho ,,vyskočil" útočník a začal sekat do lidí, kteří čekali na nádraží. Již předtím měl muž v soupravě vlaku zaútočit na pasažéry a několik z nich jich zranit. Po svém řádění se snažil muž před policií utéct, když u staniční budovy seskočil z mostu na ulici. Přitom utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice. Původní zpráva agentur a policie, že měl komplice, se nakonec nepotvrdila.

 

Podle deníku Independent je na místě až pět zraněných. Podle svědků bylo několik obětí v tratolišti krve.

Podle policie není vyloučeno, že muž měl komplice, který se též na nádraží pohyboval. Server RT informoval o tom, že zatčeni byli dva lidé. Stejný server uvedl, že muž se sekyrou jednal ,,v amoku".

Na místě je zvláštní antiteroristická jednotka a nad budovou nádraží hlídkuje helikoptéra. Vlaky byly po tomto incidentu odkloněna na jiná nádraží. Motiv útočníka zatím není znám, policie však nevylučuje ani teroristické jednání.

Podrobnosti připravujeme...

 

psali jsme:

Belgii obchází strach: Muž s mačetou v Lutychu byl dnes zatčen policií

 

Zdroj: independent.co.uk, rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace