VIDEO: Skandál saúdských fotbalistů: Odmítli držet minutu ticha za oběti londýnského atentátu

VIDEO: Skandál saúdských fotbalistů: Odmítli držet minutu ticha za oběti londýnského atentátu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: fotbalový stadion
09 / 06 / 2017, 16:00

Fotbalisté Saúdské Arábie odmítli držet minutu ticha za oběti londýnského teroristického útoku.

Během středečního zápasu kvalifikace o mistrovství světa se hráči Saúdské Arábie místo minutové piety za zemřelé dále rozcvičovali a hrubě tak narušili smuteční okamžik.

Zatímco australský tým minutu ticha držel, to samé neplatilo u saúdských fotbalistů, kteří dělali, že se jich vůbec netýká. Australský fotbalový svaz prohlásil, že vedení obou týmů bylo předem informováno, že se minuta ticha bude držet, a souhlasilo s ní. Saúdové však pietu urážlivým způsobem narušili a jsou nyní nejen na sociálních sítích terčem kritiky.

Saúdští fotbalisté se drželi v tomto případě práva šaría, které říká, že pro muslima není hříchem zabít ,,nevěřícího".

 

psali jsme:

Islám vítězí i ve fotbale: Real Madrid odstraní v muslimských zemích ,,křesťanský" kříž ze svého znaku

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace