VIDEO: Skandální video: Policie mlátí na Václavském náměstí muže, který chtěl odvést těhotnou partnerku do porodnice. Zastavil na zákazu

VIDEO: Skandální video: Policie mlátí na Václavském náměstí muže, který chtěl odvést těhotnou partnerku do porodnice. Zastavil na zákazu
23 / 05 / 2018, 19:45

Pláč dítěte proti pendrekům. „Au! Au! Pomoc!“ zaznívají Václavským výkřiky muže, na kterém klečí čtyři svalnatí policisté a kroutí mu ruce za záda. „Nechte ho být! Jsem těhotná! To je můj partner! Chtěl mě jen odvést do porodnice!“ křičí jeho těhotná partnerka. Z kočárku se ozývá hlasitý pláč dítěte.

Slušně oblečený mladý muž přitom spáchal jen to, že zastavil na zákazu zastavení. „Nemohli jsme se najít!“ vysvětlovala žena policistům, zatímco ti mu kroutí ruce za záda, zatímco křičí bolestí.

Na místo mezitím přijíždí policejní dodávka, ze kterého vybíhá několik „nabušených“ policistů a okamžitě se sápou po muži v saku. Celkem se zásahu proti muži zúčastnilo asi deset strážníků městské policie a nejméně jedna policistka, která zoufalému muži nadávala: „Co do mě kopeš, ty zmr.e!”

Muže s pouty na rukou potom policisté zavlekli do policejní dodávky, zatímco je těhotná žena s dítětem prosila o pomoc. Když byl dotyčný nacpaný na dně vozu, udeřila ho strážnice několikrát pěstí a přidala další vulgární nadávky na jeho adresu.

 násilí2

Skandální video zveřejnil spolek Šalamoun, kterému poskytl náhodný kolemjdoucí. Ten zásah natočil již v březnu loňského roku, ale bál se ho uveřejnit. Spolek Šalamoun před pár dny video uveřejnil na svém facebooku.

„Čekáme, že se nám zatýkaný muž z videa ozve, ale zatím se tak nestalo,“ řekl včera Security magazínu Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun.

násilí3

Zatčený muž se po zákroku obrátil na orgány činné v trestním řízení, které shledaly postup strážníků správný a spáchání trestného činu či přestupku zakročujícími strážníky bylo jednoznačně vyloučeno. Muž následně podal stížnost k dozorovému státnímu zástupci. Tato stížnost byla příslušným státním zástupcem zamítnuta, resp. postup Policie ČR byl z jeho strany potvrzen jako správný.

Ostatně posuďte sami.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.