VIDEO: Škola nahnala žáky do mešity, aby se naučili ,,správně" modlit. Na vše dohlížel radikální imám

VIDEO: Škola nahnala žáky do mešity, aby se naučili ,,správně&quote; modlit. Na vše dohlížel radikální imám
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: mešita
30 / 12 / 2016, 12:30

Základní škola zorganizovala akci v mešitě v nizozemském městě Zwolle, během níž se žáci se učili, jak se ,,správně" modlit. Akce vyvolala vlnu odporu ze strany rodičů žáků.

Výuka probíhala pod dohledem imáma Anase Nooraniho Siddiquiho, který mimo jiné žádá smrt pro ty, kteří urazí proroka Mohameda. O Nizozemcích, kteří se nehlásí k islámské víře, pak prohlásil, že se chovají jako ,,psi a kurvy".

Pobouření rodiče některých žáků už iniciovali sepsání stížnosti adresovanou škole. Rodiče podpořil i nizozemský poslanec ze Stranu pro svobodu Harm Beertema, který apeluje na rodiče žáků, aby nedovolili svým dětem vůbec se podobných aktivit zúčastnit.

Veškeré výtky na svou adresu však škola odmítá a prohlásila, že akce v mešitě se konala v rámci poznávání jiných kultur, které je běžné ve školních osnovách. Mešita ve Zwolle je nicméně známá tím, že ji v minulosti navštívili radikální kazatelé z Pákistánu.

Zdroj: dailymail.co.uk, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.