VIDEO: Skutečná situace imigrantů na řeckém ostrově Lesbos. Pomáhají i turisté

VIDEO: Skutečná situace imigrantů na řeckém ostrově Lesbos. Pomáhají i turisté
Autor: YouTube/ screenshot
21 / 07 / 2015, 08:45

Letos v létě je oblíbený řecký ostrov Lesbos branou pro uprchlíky ze Sýrie.

Článek včetně videa zveřejnil prestižní americký deník The New York Times. Na ostrově našlo v nouzových přístřešcích ubytování více jak tři tisíce uprchlíků. Ti se snaží dostat ze severních pláží, kde přistáli se svými čluny, do nejbližšího přístavu Mytilene a dál trajektem do kontinentálního Řecka a do Evropy.

Íránský imigrant a údajný příslušník IS se pokoušel dostat do charterového letu z Lesbosu spolu s dalšími třemi ženami z Afgánistánu. Předložili padělané bulharské pasy.

Na cestě do hlavního města jim pomáhají místní obyvatelé i západní turisté - Britové, Švédové i další. Tam, kde selhala vláda a humanitární organizace nastupuje lidská solidarita, tvrdí turisté. 

Další videa zveřejnil na YouTube britský sochař Eric Kempsonkterý žije  v městečku Molyvos už 16 let. 
Zdroj: nytimes.com

Psali jsme také:

Řecké ostrovy nezvládají příliv uprchlíků. Za pět měsíců nárůst téměř 1000 procent.

Řecký ostrov Lesbos okupuje 3000 nelegálních imigrantů. Ti se vzbouřili, musela zasahovat policie

Vítejte v Evropě! Objevili jsme web pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU

Řecké ostrovy Kos a Lesbos se staly domovem tisíce uprchlíků před IS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace