Video: Smrt islamistického povstalce v přímém přenosu

Video: Smrt islamistického povstalce v přímém přenosu
Popisek: Chvíle před dopadem miny
12 / 11 / 2015, 07:15

Tiskový mluvčí extrémistické skupiny Ajnad al-Sham z Damašku se procházel po frontové linii, točil propagandistické video, když tu najednou uslyšel v dálce výstřel.

Zvuk výstřelu byl z minometu syrských vládních sil, které zamířily na jeho pozici. Povstalec uslyšel typický zvuk a snažil se zachránit, ale pro něj i kameramana bylo již pozdě.

 
 
 

Uskupení Ajnad al-Sham neboli "Islámská Unie vojáků Levantu" je skupina spolupracujících islamistických uskupení účastnících se syrského konfliktu. Patří mezi ně např. al-Habib al-Mustafa Brigades, Amjad al-Islam Gathering, Sahaba Brigades, Shabab al-Houda Battalions a Der al-Asima Brigade.

Podobné  video: Bojovník IS nechtěně natočil vlastní zastřelení - "Příběh o mé smrti"

Zdroj: Funker 530

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.