Video: Šokující záběry z řecko-makedonských hranic. Tisíce migrantů chce násilím do Evropy.

Video: Šokující záběry z řecko-makedonských hranic. Tisíce migrantů chce násilím do Evropy.
Autor: YouTube/screenshot|Popisek: Situace na řecko-makedonské hranici je vážná
01 / 03 / 2016, 14:15

Hraniční přechod v Idomeni se stal svědkem násilného proražení zátarasů. Uprchlíci už nechtějí čekat. Policie musela použít slzný plyn.

Stovky uprchlíků se pokusily na řecko-makedonské hranici prorazit plot s použitím vlastnoručně vyrobeného beranidla. Policejní těžkooděnci bránící hraniční přechod odpověděli slzným plynem a paralyzéry. Na hranici se v současné době tísní asi sedm tisíc uprchlíků, kteří chtějí pokračovat napříč Balkánem dále do Evropy. Zdroj: eurodenik.cz

Na místě si uprchlíci postavili vlastní přístřešky a odmítají odejít, trvají na tom, že musí do západní Evropy. Dokonce odmítají i převoz do nemocnice, aby nepřišli o svoje místo ve frontě, přestože řada z nich, a hlavně dětí, je ve vážném zdravotním stavu z podchlazení. Humanitární organizace Lékaři bez hranic oznámila, že ošetřila patnáct pacientů s dýchacími problémy, včetně devíti dětí.

A na přechod v Idomeni míří další tisíce přistěhovalců, přestože jsou hranice uzavřeny. Řecká armáda zřídila tři pohraniční tábory v okolí Idomeni, ale všechny jsou již plné. Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace