VIDEO: Španělsko zatklo trenéra boxu, který stál v čele teroristické buňky IS

VIDEO: Španělsko zatklo trenéra boxu, který stál v čele teroristické buňky IS
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: španělská policie
17 / 01 / 2017, 17:00

Španělská policie zatklo trenéra boxu původem z Maroka, která vedl teroristickou buňku IS.

Podezřelý, jehož jméno média neuvádějí, byl zatčen v neděli ve městě San Sebastian. Buňka, kteru vedl, se měla především zaměřovat na rekrutování nových džihádistů pro IS.

Policie již muže obvinila z verbování nových bojovníků pro teroristickou organizaci. Zatčený měl přitom získávat důvěru mladých mužů tím, že se živil jako trenér boxu.

Španělské ministerstvo vnitra uvedlo, že muž byl v rekrutování nových džihádistů zvlášť aktivní. Využíval svého vlivu, jímž působil na nové rekruty, kteří pocházeli ze slabších sociálních vrstev a byli ,,emocionálně nestabilní".

Své aktivity měl také od roku 2010 podporovat pomocí sociálních sítí. Na nich měl často nechávat džihádistické vzkazy jako ,,džihád volá" či ,,Hlas džihádu".

 

psali jsme:

V Čečensku dopadli extrémně nebezpečného teroristu napojeného na IS

 

Zdroj: rt.com, youtube.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace